Taimse Teisipäeva tähistamine DPD Eesti kontoris

  • 2020-08-17T09:14:55

Taimse Teisipäeva tähistamine on lühikese ajaga palju kõlapinda saavutanud ning tänu programmiga liitunud restoranidele on aina kergem teisipäeviti mõnusaid taimseid roogi nautida. Selleks, et uue maitsete maailmaga suuremat sõprust sobitada, saab Taimsest Teisipäevast endale ka pikema väljakutse teha ning just see on see, mida DPD Eesti sellel suvel tegi. Kuna ettevõtte väljakutse algas juba juunikuus, tundus praegune aeg väga sobiv uurimaks, kuidas teistmoodi suvi nende jaoks möödunud on.

Esimesed mõtted Taimse Teisipäeva pidamisest tekkisid juba maikuus, kui kollektiivselt koguti kilomeetreid ning tervislikud eluviisid olid kõrgendatud tähelepanu all. Kuna vaid üks kuu tundus liialt lühike aeg, otsustati taimse toidu väljakutse korraldada terve suve jooksul – see andis hea võimaluse tutvustada erinevaid teemasid ning lubas kolleegidel suurema hooga võistlustulle sukelduda. Igal teisipäeval tutvustati erinevat teemat – pastast ja püreesupist peedi ning porgandini ja lasti fantaasial lennata. Motivatsiooni hoidmiseks jagati parimatele kodukokkadele vaheauhindu nagu kokaraamatud ja kinkekaardid ning terve väljakutse parim saab sügise alguses minna nautima õhtusööki Vegan V restoranis. 

Uurides kolleegide esmamuljeid, oli esimeseks märksõnaks kindlasti põnevus, sest selline väljakutse oli midagi erakordset. Sama oluliseks muutusid küsimused: mida siis ikkagi saab süüa ja kuidas erinevaid komponente asendada. Kuna igaks teisipäevaks oli vaja valida uus teema, eeldas projekt ka korralikku eeltööd. Kõige populaarsemaks toiduks sai ootuspäraselt pasta ning kõige suuremat peamurdmist tekitas üllatuslikult püreesupp. Jaanipäev aga veedeti köögi- ja muid vilju grillil valmistades. 

Nagu kokandusvõistlustel ikka, on ka DPDs selgunud üks päris oma superkokk, kes iganädalaselt restorani väärilisi roogi valmistab ning oma loominguga kõiki pahviks lööb. Lisaks on ta ka imeline toidufotograaf ning seetõttu oli tase väga kõrge ning teisipäeviti laekuvad pildid imeilusad. 

Kui enne väljakutsega alustamist oli hinges väikene kahtlus, kas inimesed nii erilise projektiga kaasa tulevad, siis praeguseks on need mõtted kõik möödanik. Korraldajate sõnul on nii tulemused kui tagasiside olnud väga positiivsed. Selgelt on näha, et inimestele pakub taimse toiduga katsetamine rõõmu ning ka kontoris on teisipäeviti taimetoit suurema au sees kui kunagi varem. Lisaks meeldib osalejatele väljakutse suur ja õilis eesmärk, sest taimse toidu plusse on palju – alates iseenda tervisest kuni maakera heaoluni välja. Väljakutse käigus on olnud palju üllatusmomente taimsete toodete osas ning ka Taimse Teisipäeva retseptikogu on saanud palju komplimente. 

Rohkem infot Taimse Teisipäeva väljakutse ning selle kohta, kuidas täpselt see oma kontoris toimima panna saab aadressilt kadri.carvalho@taimneteisipaev.ee